Wiosna zbliża się wielkimi krokami, więc na budowach zaczął się duży ruch. A skoro robotnicy aż rwą się do roboty, to potrzebny jest im sprzęt – koparki, ładowarki, spychacze. W terminie może go dostarczyć na plac budowy tylko profesjonalna firma, zajmująca się transportem maszyn budowlanych.

Jeżeli masz firmę budowlaną i właśnie planujesz realizację dużego zlecenia, to z pewnością potrzebujesz transportu maszyn budowlanych. Szukając odpowiedniej firmy powinieneś wziąć pod uwagę różne kwestie.

Transportem maszyn budowlanych, takich jak koparka, powinna zajmować się profesjonalna firma transportowa.

Transport maszyn budowlanych dla doświadczonych

Zwróć uwagę na to jak długo firma zajmująca się transportem maszyn budowlanych – takich jak koparki – działa na rynku. Nie chodzi o to, aby od razu skreślać nowych przewoźników, ale aby sprawdzić doświadczenie przedsiębiorcy.

Przykładowo: Fast-Trans w Poznaniu zajmuje się transportem ponadgabarytowym od ponad 10 lat. Co przekłada się nie tylko na ogromne doświadczenie, ale też na odpowiednie wyposażenie i przeszkolenie pracowników.

Firma dysponuje aż dziewięcioma pojazdami, które są przystosowane do transportu maszyn budowlanych. Tak rozbudowana flota pojazdów to gwarancja, że przedsiębiorstwo może dostarczyć na plac budowy nie jeden, ale od razu wiele pojazdów – koparek, ładowarek, spychaczy i innych.

Holowniki marki Iveco, którymi dysponuje firma transportowa Fast-Trans Poznań, są regularnie serwisowane. Dzięki temu są zawsze sprawne i gotowe do transportu maszyn budowlanych czy to w dowolne miejsce Polski, czy do któregoś z miast w krajach Europy Zachodniej.

Wszyscy kierowcy Fast-Trans Poznań posiadają uprawnienia, wydane przez Urząd Dozoru Technicznego (w skrócie UDT) w zakresie obsługi wózków widłowych, koparek, ładowarek, ładowarek teleskopowych, podnośników i podestów.

Transportem koparek mogą zajmować się wyłącznie kierowcy, posiadający uprawnienia UDT.

Transport maszyn budowlanych – zabezpieczenie

Podczas transportu maszyn budowlanych ładunek musi być odpowiednio zabezpieczony. Nie chodzi tu tylko o fizyczne zabezpieczenia, które zapewnią, że ładunek się nie osunie i nie spadnie z holownika podczas transportu.

Istotne są też zabezpieczenia finansowe. Transport koparek i innych maszyn budowlanych przez Fast-Trans Poznań objęty jest ubezpieczeniem o sumie wynoszącej ponad 1 000 000,00 złotych. Tu nie ma pomyłki w liczbie zer! Transport maszyn budowlanych objęty jest ubezpieczeniem o wartości ponad miliona złotych!

Z oferty Fast-Trans Poznań korzystają:

 • rolnicy,
 • dilerzy maszyn budowlanych,
 • prywatni sprzedawcy maszyn budowlanych,
 • firmy budowlane,
 • konsorcja budowlane,
 • wypożyczalnie sprzętu budowlanego,
 • i każdy inny, kto musi przewieźć koparkę lub inną maszynę budowlaną.

Z usług transportowych korzystają m.in. firmy budowlane.

Transport maszyn budowlanych – jakich?

Profesjonalna firma transportowa, zajmująca się przewozem maszyn budowlanych, może zapewnić dostarczenie na plac budowy dowolnego pojazdu.

Typy maszyn budowlanych, które mogą być transportowane na holownikach:

 • koparka przedsiębierna – podczas pracy musi znajdować się na dnie wykopu,
 • koparka podsiębierna – nie zjeżdża do dna wykopu, ponieważ może pracować poniżej terenu, na którym się znajduje,
 • koparka zbierakowa – służy między innymi do wykonywania głębokich wykopów pod budynki, ale też kanały żeglugowe oraz rowy melioracyjne,
 • koparka chwytakowa – jest używana podczas prac na gruntach nawodnionych – na przykład do pogłębiania koryt rzek i kanałów,
 • spycharka – jest to ciągnik gąsienicowy przeznaczony do wykonywania prac ziemnych takich jak przemieszczanie urobku oraz niwelacji terenu. Spycharka jest wykorzystywana nie tylko na placach budowy, ale też w kopalniach odkrywkowych węgla brunatnego oraz na składowiskach odpadów,
 • walec – służy do walcowania lub zagęszczania gruntów oraz mas nawierzchniowych, używanych przy budowie dróg,
 • kruszarka – jest to maszyna, która na placu budowy nie służy do budowy, ale w pierwszej kolejności do niszczenia. Kruszarka – jak sama nazwa wskazuje – kruszy gruz i kamienie. Pozyskany w ten sposób materiał może być potem użyty np. do budowy dróg,
 • ciągnik rolniczy – popularnie nazywany traktorem używany jest głównie do prac rolnych w gospodarstwie. Czasami korzystają z niego też budowlańcy – przykładowo do wywozu ziemi z urobku na przyczepie doczepionej do ciągnika,
 • równiarka – to kolejna maszyna wykorzystywana do różnego typu robót ziemnych. Może być używana do wyrównywania pola, zrywania starej nawierzchni dróg oraz trawników, a także do wyrównywania nawierzchni pod budowę dróg czy poboczy,
 • zagęszczarka – w porównaniu do koparki to znacznie mniejsza maszyna budowlana. Zagęszczarka służy oczywiście do zagęszczania podłoża. W tym celu uruchamiany jest układ wibracyjny, a powstałe wibracje przenoszą się na metalową płytę, znajdującą się w dolnej części zagęszczarki. Istnieją różne typy zagęszczarki. Niektóre mogą być podczepiane do ciągników.

Transport maszyn budowlanych obejmuje przewóz pojazdów różnego typu.

Jeżeli szukasz profesjonalnego transportu maszyn budowlanych takich jak koparki, skorzystaj z usług Fast-Trans Poznań. Zapraszamy do kontaktu.

Transport koparek i innych maszyn budowlanych