Koparki i ciągniki oraz inne typy maszyn budowlanych i rolniczych to najczęstsze pojazdy, transportowane przez naszą firmę. Czasami zdarzają się bardziej nietypowe ładunki. Przywoziliśmy już helikopter, żaglówkę, sklepik, hydroplan i ogromnych rozmiarów damskie szpilki.

Firma Fast-Trans w Poznaniu specjalizuje się w transporcie różnego typu maszyn budowlanych i rolniczych. Nie oznacza to jednak, że nie wozimy też innych ładunków. Lata doświadczeń, rozbudowany tabor specjalistycznych holowników i innych pojazdów oraz profesjonalni kierowcy – to wszystko umożliwia nam podjęcie się nawet najbardziej nietypowych transportów.

Jeden z nietypowych transportów, którego się podjęliśmy.

Nietypowy transport, czyli buty na dużą stopę

Jednym z najbardziej nietypowych ładunków, który przewoziliśmy były gigantyczne damskie buty – kolorowe szpilki.

Jeden z naszych klientów zajmuje się organizowaniem kampanii reklamowych. Elementem jednej z akcji promocyjnych były ogromne damskie buty – tłumaczy Michał Kuta, właściciel Fast-Trans. – Kampania odbywała się w marketach. Gdy kończyła się w jednym sklepie, transportowaliśmy szpilki do kolejnego punktu. 

Akcja promocyjna była organizowana na terenie Poznania. Mieszkańcy miasta mogli więc kilka razy obserwować wielkie buty przewożone na lawecie. Nie  ma się co dziwić, że obuwie budziło spore zainteresowanie wśród przechodniów i innych kierowców.

Nietypowy transport dobrze zabezpieczony

Równie nietypowym ładunkiem był helikopter, który transportowaliśmy dla jednego z naszych stałych klientów. Helikopter był bardzo dobrze przygotowany do transportu. Wymontowano z niego śmigła, a cały korpus został owinięty czarną folią i oklejony taśmą. Nie było trudno domyśleć się co jest pod opakowaniem.

Zawsze staramy się jak najlepiej zabezpieczyć przewożone przez nas ładunki – zapewnia Michał Kuta. Podkreślając, że zabezpieczenia są stałym elementem oferty Fast-Trans. – W przypadku helikoptera sytuacja była szczególna. Jest to bardzo droga maszyna. Gdyby doszło do uszkodzenia, jej ponowne dopuszczenie do ruchu wiązałoby się z wieloma wydatkami i trudnościami.

Helikopter dotarł na miejsce cały i bez najmniejszego uszczerbku. Klient był zadowolony i nie był to pierwszy raz, gdy korzystał z usług Fast-Trans w sprawie nietypowego transportu. Przewoziliśmy dla niego też hydroplan, którego używa do przemieszczania się po Polsce. Jak widać nawet ktoś, kto mniej korzysta z transportu drogowego, może korzystać z usług firmy transportowej.

Podczas każdego nietypowego transportu zwracamy szczególną uwagę na zabezpieczenie ładunku.

Nietypowy transport pod żagle

Lato, jezioro, słońce i tylko żaglówki brakuje. Nasz klient, który bardzo lubi żeglować, kupił nową łódź. Była ona na tyle duża, że do jej transportu nie wystarczyłaby zwykła laweta.

Dlatego również do tego nietypowego transportu potrzebny był specjalistyczny sprzęt i oczywiście kierowca, który umiałby go obsługiwać. Dlatego klient zlecił właśnie nam przewiezienie żaglówki.

Do transportu sporej wielkości łódek, żaglówek i jachtów niezbędny jest specjalistyczny sprzęt.

Nietypowy transport także z rdzą

Podobnie jak właściciel żaglówki, który szukał firmy zajmującej się nietypowym transportem, tak postępują też inne osoby, które kupiły sprzęt odpowiadający ich pasjom i zainteresowaniom. Przykład?

Stare przedwojenne samochody, liczący kilkadziesiąt lat zardzewiały z lekka autobus oraz sprzęt z wojskowego demobilu. Takie pojazdy można czasami kupić bardzo okazyjnie, ale ze względu na ich stan techniczny, nie nadają się one do jazdy po publicznych drogach. Dlatego do ich transportu niezbędna jest specjalistyczna laweta lub holownik.

Niektórzy nasi klienci nabywają stare pojazdy regularnie. Są więc stałymi klientami Fast-Trans, co jakiś czas zaskakując kierowców holowników nowymi nabytkami.

Kolejny nietypowy transport. Tym razem przewoziliśmy stary trochę już zardzewiały autobus.

Transport maszyn budowlanych

Zazwyczaj jednak kierowca w firmie transportowej przewozi na co dzień raczej typowe niż nietypowe ładunki. Są to sprzęty niezbędne do pracy w gospodarstwie rolnym – nowe i używane ciągniki, traktory, kombajny oraz różnego typu osprzęt do tych pojazdów.

Są to także koparki, koparko ładowarki, spychacze, równiarki, walce, różnego typu podnośniki, wózki widłowe, spychacze.

Poznański Fast-Trans często ma stałych klientów na transport maszyn. Niektóre przedsiębiorstwa budowlane wolą bowiem wynająć firmę transportową, która przewiezie ciężki sprzęt na plac budowy, niż kupować swoje holowniki i zatrudniać kierowców.

Korzystanie z usług niezależnego przewoźnika jest po prostu tańsze. Poza tym oszczędza wielu problemów – utrzymanie sprzętu, koszt zatrudnienia kierowców, ubezpieczenie ładunku. O takie kwestie musi zadbać właściciel firmy transportowej. I nie ma tu znaczenia, czy wiezie nowiutki helikopter, czy stary, zardzewiały autobus albo koparkę prosto od producenta.
Szukasz firmy zajmującej się nietypowym transportem? Zapraszamy do kontaktu – tel. 600 960 987.

Nietypowy transport – buty, żaglówka i helikopter