Budowa to skomplikowane założenie logistyczne, które trzeba w odpowiedni sposób zaplanować. Bez względu na to, czy to budowa małego domku jednorodzinnego czy ogromna inwestycja wielkopowierzchniowa, często właściwe zaplanowanie prac pozwala uniknąć kosztownych przestojów.

Podczas budowy inwestor zmuszony jest trzymania się założeń logistycznych, modyfikowania ich w miarę możliwości na tyle szybko, aby owe modyfikacje nie miały wpływu na planowane prace. Oznacza to konieczność ustawienie terminów wchodzących po sobie ekip, i terminowe dostarczanie na plac budowy właściwych narzędzi.

Na budowie przede wszystkim liczy się czas, solidność oraz racjonalne gospodarowanie założonym budżetem. Już podczas planowania inwestycji wiadomo, że przy niektórych etapach prac nie obejdzie się bez solidnego sprzętu. Jego pobyt na placu budowy warto zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, dopinając szczegóły i terminy zarówno z firmą wynajmującą sprzęt, jak i z firmą, której zlecisz transport. Jeśli ten punkt planu zostanie zlekceważony, to ty, jako inwestor, będziesz sam winny przestojom i większym kosztom budowy.

Transport maszyn na budowę wymaga planowania i terminowego, rzetelnego wykonania

Transport maszyn na budowę wymaga planowania i terminowego, rzetelnego wykonania. Ze względu na fakt, że maszyny budowlane mają często znaczne gabaryty oraz ciężar, przewozu ich nie są w stanie podjąć się zwykłe firmy z branży przewozowej czy pomocy drogowej. Nie każda laweta po prostu da radę taką maszynę przewieźć, nie każdy przewoźnik ma odpowiednie uprawnienia. Mimo, że w naszym kraju firm pomocy drogowej i przewozowych powstaje coraz więcej, mimo, że wiele z nich w swojej ofercie posiada transport maszyn budowlanych, to w chwili, gdy maszyna posiada większe wymagania odnośnie transportu, wiele firm nie jest w stanie uporać się z zadaniem. Oczywiście, w przypadku mniejszych odległości i ewentualnej mobilności maszyny, może ona sama dostarczyć się na miejsce budowy, o ile jest dopuszczona do ruchu po drogach publicznych.

Jednak nie zawsze Inwestor ma takie szczęście, że koparka lub dźwig, którego potrzebuje, stacjonuje kilka kilometrów od jego budowy. Najczęściej maszynę trzeba przerzucić w pożądane miejsce za pomocą transportu drogowego, czyli firmy przewozowej, dlatego należy odpowiednią firmę znaleźć odpowiednio wcześnie, ustalić warunki kontraktu i terminy realizacji zlecenia.

Im większe doświadczenie firmy w branży transportu maszyn budowlanych, tym lepiej

Poszukując odpowiedniej firmy, trzeba skupić się na jej doświadczeniu na rynku transportowym, bo im większe doświadczenie, tym większe szanse na to, że zadanie zostanie wykonane bez opóźnieniem i w bezpiecznym terminie. Doświadczenia nabywa się wraz z wiekiem, więc siłą rzeczy, największe predyspozycje do wykonania takich zleceń mają firmy, które od lat działają w branży. Na poparcie lat doświadczeń dysponują udanymi akcjami, referencjami od zadowolonych zleceniodawców, cieszą się pozytywnymi opiniami klientów. warto więc dokładnie przeglądać strony takich firm, aby zobaczyć tabor pojazdów, referencje czy zdjęcia z pracy w galerii.

Oceniaj po taborze pojazdów

Po taborze, będącym do dyspozycji klienta również można ocenić klasę firmy. Trudno wymagać od firmy, która posiada dwie lub trzy lawety auto lawety do przewozu aut osobowych, by podjęła się transportu dźwigu budowlanego. Flota mówi o tym, jakiej jakości usługi są świadczone o firmie, czy firma stawia na rozwój, na sprawny i wielofunkcyjny tabor, pozwalający na realizację najróżniejszych zleceń. O tym, że firma dba o swoje auta świadczyć może dodatkowa usługa warsztatowa. Wiele firm, w trosce o swój sprzęt doposaża własny warsztat, który następnie oferuje swoje usługi na wolnym rynku, by nie generować strat w czasie, gdy żaden z pojazdów firmy nie wymaga naprawy. To dodatkowe źródło dochodu, ale równocześnie gwarancja, że każda usterka w aucie firmowym jest na czas naprawiona z największą dbałością. Patrząc na tabor pojazdów ocen wiek pojazdów, ich rodzaj i możliwości załadunku. Nowoczesne pojazdy, im większa rozpiętość ich możliwości załadunkowych, nacisk na sprawne działanie pojazdów i dyspozycyjność, tym większe szanse na trafną ocenę profilu firmy.

Szukaj informacji i opinii wśród ekspertów

Poszukując informacji o firmie weź pod rozwagę opinie ekspertów z dziedziny transportu i logistyki. Znajdziesz ich w instytucjach, które zajmują się badaniem rynku i honorowaniem firm, które w doskonały sposób świadczą usługi przewozowo – transportowe. Opinie ekspertów możesz uznać za wiążące. Mając na jednej szali firmę, która cieszy się uzasadnioną renomą, zajmuje czołowe miejsca w rankingach, posiada certyfikaty jakości, należy do organizacji logistycznej, a na drugiej firmę, która jest, bo jest, wybór wydaje się być jasny. Warto również sprawdzić opinie o firmie w internecie, ponieważ reputacja firmy przewozowej, która podejmie się transportu maszyny budowlanej, czyli bardzo kosztownego sprzętu, również ma niebagatelne znaczenie.

Transport maszyn budowlanych nie należy do łatwych. Wymaga nowoczesnego taboru i wiedzy, którą nabywa się wraz z doświadczeniem. Oceniając właśnie doświadczenie, stan floty pojazdów, opinie ekspertów i klientów, masz szansę dokonać trafnego wyboru, od którego zależeć będą koszty twojej inwestycji.

Transport maszyn budowlanych na budowę